Leasing samochodu – czy to się opłaca?

Sposobów na nabycie nowego auta jest przynajmniej kilka. Mowa tu przede wszystkim o zakupie samochodu za gotówkę, o wzięciu kredytu samochodowego oraz o leasingu operacyjnym. Właśnie ta trzecia forma wydaje się najbardziej korzystna i opłacalna. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wzięcie samochodu w leasing. Wynika to z konkretnych korzyści jakie daje właśnie leasing. Najlepsze informacje o leasingu samochodu znajdziesz tutaj – https://www.millennium-leasing.pl/leasing-samochodow

Opłaty leasingowe w kosztach prowadzenia firmy

Jak wspomniano, leasing samochodu daje przedsiębiorcom wiele konkretnych korzyści. Jedną z nich jest możliwość rozliczenia opłat leasingowych jako koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Innymi słowy, leasing daje możliwość obniżenia wysokości zobowiązań podatkowych. Co ważne, w koszty prowadzenia działalności gospodarczej zaliczyć można wszystkie opłaty związane z leasingiem bez żadnych limitów. Jest to zatem zdecydowanie lepsze rozwiązanie w porównaniu z kredytem samochodowym. W przypadku kredytu do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej zaliczyć można jedynie odsetki.

Możliwość nabycia wysokiej klasy auta za niską cenę

Mówiąc ogólnie leasing samochodu polega na opłacaniu przez przedsiębiorcę miesięcznych opłat leasingowych przez okres trwania umowy leasingowej. Co ważne, opłaty te zmniejszają cenę samochodu. Oznacza to, że po zakończeniu umowy leasingowej przedsiębiorca może zdecydować się na wykupienie samochodu na własność. Cena auta pomniejszona będzie o wpłacone wcześniej raty leasingowe. Leasing jest zatem korzystną formą nabycia samochodu wysokiej klasy. Po okresie leasingowym auto nabyć można już jedynie za ułamek jego pierwotnej wartości.

Łatwy w uzyskaniu

Bardzo dużą zaletą leasingu w porównaniu z kredytem jest fakt, iż leasing jest o wiele łatwiejszy w uzyskaniu. Firmy leasingowe są po prostu o wiele bardziej elastyczne niż banki. Leasing samochodu może być zatem bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, który dopiero rozpoczynają działalność. Firmy dopiero rozpoczynające działalność często mają duże problemy w uzyskaniu kredytu bankowego. Tymczasem firmy leasingowe nie wymagają określonego stażu prowadzenia działalności gospodarczej.

Mniej formalności

Leasing to także zdecydowanie mniej formalności niż w przypadku kredytu bankowego. Najczęściej wymagane są jedynie dokumenty rejestrowe firmy oraz dokonanie opłaty wstępnej. Leasingodawcy nie analizują dokumentów finansowych firmy w celu podjęciu decyzji o przyznaniu leasingu. Dzięki temu okres oczekiwania na podjęcie decyzji jest bardzo krótki. Zwykle jest to ten sam dzień lub następny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *